Sędzia główny rozgrywek drużynowych KPZSzach
Ulrich JAHR, 85-733 Bydgoszcz, ul. Skłodowskiej-Curie 82/45
ulrich@logonet.com.pl, tel. kom. 600-715-051, dom: 052 342-17-58 albo 052 529-66-18

Komunikat sędziowski nr 5
Drużynowych Mistrzostw KPZSzach edycji 2009/2010

Podsumowanie i weryfikacja III rundy rozgrywek

III Liga
Chemik II 3:3 Baszta II, UKS OPP 2:4 POZKAL, MDK Nr 1 3:3 EMDEK,
Torfarm II 4:2 Rotmistrz II, Ósemka 5:1 Krajan, Szubin 2,5:3,3 OSiR Golu-Dobrzyń.

Dokumentację meczów nadesłano w terminie. Jedynie protokół meczowy z Chojnic nadszedł z opóźnieniem, zabrany przez sędziego do Torunia, został wysłany trzy dni po meczu.. Partia KIEDROWICZ - MACIEJEWSKI zakończyła się przed 30-tym posunięciem. Jan KIEDROWICZ wyczerpał już limit szybkich remisów w obecnej edycji DMR i każdy taki następny będzie weryfikowany jako przegrana tego zawodnika. W tej rundzie zanotowano cztery walkowery w partiach III Ligi.

Mecze III Ligi sędziowali: Kazimierz BUDNIK i Dawid ZIÓŁKOWSKI w Bydgoszczy, Włodzimierz STRZEMKOWSKI i Paweł PAWŁOWSKI w Toruniu, Andrzej MICHALSKI w Chojnicach i Piotr SZYBOWICZ w Szubinie. Sędziowie posiadają niezbędne uprawnienia.

IV Liga
Pocztowiec 3,5:1,5 UKS OPP II, Wieża 2:3 Leśny, Krajna 2,5:2,5 Łozanie,
Wisła 2,5:2,5 Wiatrak, GINTER 3,5:1,5 AZS UKW, WEST-POL 3:2 POZKAL II,
Gambit 1,5:3,5 Baszta III, Rotmistrz III 2,5:2,5 MDK Nr 5, Łuczniczka 2,5:2,5 Mrocza,
Hetman 4:1 Łucznik, Rojewo 3:2 Chemik III, Łubianka 3:2 UKS OPP III.

Podobnie jak w III Lidze dokumentacja meczu WEST-POL Chojnice została wysłana z opóźnieniem z Torunia. Dokumentacja meczu w Łubiance została wysłana zwykłym listem i dotarła do sędziego dopiero w piątek po rundzie. W IV Lidze zanotowano pięć walkowerów w meczach III rundy. Rotmistrza Zawodnik Aleksander CHABOWSKI nie posiada licencji. Wynik meczu nie został zweryfikowany ponieważ przegrał swoją partię. Jednak wykup licencji musi nastąpić przed rozegraniem IV rundy, pod rygorem wykreślenia tego zawodnika z listy startowej DMR.

Mecze IV Ligi sędziowali: Krystyna LEWANDOWSKA, Dawid ZIÓŁKOWSKI i Ulrich JAHR w Bydgoszczy, Mariusz MAZALON w Więcborku, Bogdan WODYŃSKI w Sępólnie Kraj., Leszek BULTROWICZ w Nowem, Andrzej MICHALSKI (dwa mecze) w Chojnicach, Michał BOROCH w Świeciu, Wioletta PACUSZKA w Grudziądzu, Lidia GERC w Rojewie i Cezary KOZŁOWSKI w Łubiance.

Kojarzenie IV rundy IV Ligi (20 grudnia 2009 r.):
Leśny – Pocztowiec, WEST-POL, GINTER, Baszta III – Krajna, UKS OPP II – Wiatrak,
Łozanie – Wieża, MDK Nr 5 – Wisła, Mrocza – Rotmistrz III, Hetman – Łuczniczka,
POZKAL II – Rojewo, AZS UKW – Gambit, Chemik III – Łubianka, UKS OPP III – Łucznik.

Mecze III rundy mistrzostw odbyły się zgodnie z kojarzeniami. Nie zanotowałem uchybień w pracy sędziów i kapitanów drużyn. Zgłoszone telefonicznie rezultaty zostały potwierdzone protokółami meczowymi i zapisami partii, nie było potrzeby weryfikowania podanych wyników.

Obecne uprawnienia sędziowskie (w szczególności opłacone składki sędziowskie za 2009 r.) są ważne jedynie do V rundy DMR. Termin opłacenia składki za 2010 r. – dla sędziów, którzy będą sędziować kolejne mecze od VI rundy DMR – mija z dniem Walnego Zebrania Sprawozdawczego KPZSzach, w dniu 24 stycznia 2010 r. Proszę wszystkich sędziów meczów, aby mieli to na uwadze.

Bydgoszcz, 11 grudnia 2009 r.
Sędzia główny, Ulrich JAHR