Sędzia główny rozgrywek drużynowych KPZSzach
Ulrich JAHR, 85-733 Bydgoszcz, ul. Skłodowskiej-Curie 82/45
ulrich@logonet.com.pl, tel. kom. 600-715-051, dom: 052 342-17-58 albo 052 529-66-18

Komunikat sędziowski nr 1

Zgłoszenia składów drużyn

W dniu 25 października br. minął termin zgłaszania składów podstawowych do rozgrywek drużynowych edycji 2010/11. Do północy tego dnia zgłosiło się 41 zespołów reprezentujących 26 klubów i sekcji szachowych zarejestrowanych w KPZSzach oraz UKS Ósemka z Pomorskiego Związku Szachowego. Po trzy zespoły w rozgrywkach okręgowych wystawiły UKS OPP Dom Harcerza Toruń i UKS Ósemka Chojnice, po dwa: OSiR POZKAL Inowrocław, UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz, Pocztowiec Bydgoszcz, UKS Rotmistrz Grudziądz, ŻTMS Baszta Żnin, KSzach-64 Toruń, BKS Chemik Bydgoszcz, KSz Gambit Świecie, LZS Szubin i PKS Leśny Bydgoszcz. Jeden zespół zgłosiły: PKS Wiatrak Bydgoszcz, MLKS Krajna Sępólno Kraj., MKS EMDEK Bydgoszcz, MGOKiR Mrocza, MKS Chełmża, LZS Wieża Więcbork, MLKS Wisła Nowe n/W, Myśliwiec OSiR Tuchola, Nakielski Ośrodek Kultury, UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz, AZS UKW Bydgoszcz, LKS Łucznik Żołędowo, Centrum Kultury Łubianka i LZS Znicz Gimnazjum Rojewo.

Niektóre zgłoszenia do IV Ligi nie są kompletne, w szczególności brakuje obsady szachownicy piątej w Nakielskim Ośrodku Kultury, rezerwie Pocztowca Bydgoszcz, AZS UKW Bydgoszcz, Łuczniku Żołędowo i rezerwie PKS Leśny Bydgoszcz. Zespoły te mogą uzupełnić skład najdalej do V rundy DMR gdyż zawodnicy składów podstawowych muszą rozegrać przynajmniej pięć partii w całej edycji rozgrywek.

Kluby zgłosiły również zawodników bez przynależności klubowej. Są to:

Karol JAROCH – zgłoszony przez UKS MDK Nr 1 w III Lidze.
Adam ZIELIŃSKI, Gromosław KROCZKA, Michał ZIELIŃSKI i Sandra PRZYBYSZEWSKA – zgłoszeni przez LZS Szubin.
Roman REDLIŃSKI – zgłoszony przez AZS UKW Bydgoszcz.

Kilku zawodników jest w trakcie zmiany barw klubowych. Są to:

Jerzy JABŁOŃSKI – zgłoszony przez UKS OPP Toruń w III Lidze (przynależność AZS Toruń).
Wiesław JANKOWSKI – zgłoszony przez CK Łubianka (przynależność Torfarm Toruń).
Artur KĘPSKI – zgłoszony przez PKS Leśny Bydgoszcz (przynależność MDK Nr 5).

Kolejnych kilku zgłoszonych zawodników nie ma licencji zawodniczej. Są to:

Roman REDLIŃSKI, Artur KĘPSKI, Michał AFELT.

Wymienieni powyżej zawodnicy nie mogą być wstawiani do składu na mecz dopóki nie uzupełnią formalności ewidencyjnych i licencyjnych.

Zgłoszone składy drużyn III i IV Ligi zostają opublikowane w Internecie.

Rankingi poszczególnych zawodników składów podstawowych będą jeszcze korygowane po ukazaniu się listy FIDE na dzień 1 listopada 2010 r. Po dokonaniu korekty rankingowej zostanie ustalona kolejność startowa w IV Lidze i kojarzenie I rundy, która będzie rozegrana w dniu 7 listopada br. Dla zespołu Gambit Świecie, który prawdopodobnie utrzyma najwyższy ranking wylosowany został czarny kolor bierek, a więc w I rundzie ten zespół będzie mieć wyjazd do drużyny, która otrzyma 8 numer startowy.

W obecnej edycji DMR będzie obowiązywać system olimpijski kojarzenia drużyn, opublikowany po posiedzeniu Zarządu KPZSzach w Pieczyskach.

Bydgoszcz, dnia 26 października 2010
Sędzia główny, Ulrich JAHR