XVII Turniej Szachowy z Okazji Święta Niepodległości

Bydgoszcz 11.11.11

Relacja Magdy Olędzkiej

Dnia 11.11.2011 roku rozegrany został XVII Turniej z Okazji Dnia Niepodległości. Organizatorem zawodów był Bydgoski Klub Sportowy Chemik. Otwarcia dokonał tradycyjnie Prezes Zarządu Klubu Andrzej Będziński.

Frekwencja była bardzo duża, ponieważ na starcie zgromadziło się aż 70 szachistów z klubów województwa kujawsko-pomorskiego. Organizator przewidział 6 nagród finansowych, puchary, medale, dyplomy oraz wiele nagród rzeczowych ufundowanych między innymi przez firmę "Delecta" oraz klub BKS Chemik (około 50% zawodników zostało nagrodzonych).

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a zawodnicy do ostatniej rundy zaciekle walczyli o czołowe miejsca. Ostatecznie zwyciężył bardzo szybko progresujący junior z MDK 1 w Bydgoszczy – Łukasz Licznerski.

Zawody sędziował Kazimierz Budnik – prezes sekcji szachowej BKS Chemik.