Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych

Bydgoszcz 25-26.02.11

Relacja Mariusza Mazalona

W dniach 25-26 III 2011r. juz po raz XVIII w MDK nr 2 odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych w szachach. Wystartowało 18 zespołów, w tym dwa ze SP nr 60. Tym razem prym wiodły szkoły z Wyżyn i Kapuścisk zajmując wszystkie miejsca medalowe. Wygrała SP nr 60 "A" prowadząca od startu do mety. Przegrała tylko ostatni mecz, mając zapewnione pierwsze miejsce już przed ostatnią rundą. Drugą lokatę zajęła SP 46 - i tu ciekawostka - grająca tylko w trzy osobowym składzie. No ale jak się ma takich zawodników..... W zawodach gdzie głównym kryterium są punkty meczowe, takie rzeczy nie są niespotykane. Wyraźny regres odnotowały Szkoły Katolickie plasując się w środku tabeli, a przecież w poprzednich latach niejednokrotnie stawały na podium. Zwycięzcami poszczególnych szachownic byli uczniowie medalowych szkół. Najlepszą zawodnikiem-zawodniczką turnieju była Julia Humin z "60", która wygrała wszystkie (7) partie. Jak bywa w tego typu imprezach, turniej obfitował mnogością zdobytych kategorii. W sumie 14 - 3 "czwórki" i 11 "piątek" to całkiem niezły wynik. Cztery pierwsze ekipy, jak też zwycięzcy desek zostali obdarowane pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podczas turnieju czynny był bufet z zapiekankami i napojami. Laureaci spotkają się już 9 marca na Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych.

Zawody sędziował Andrzej Karpiński. Szczegółowe wyniki na stronie ChessArbitra.