Drużynowe mistrzostwa KPZSzach w szachach szybkich

Bydgoszcz 13.11.11

Wyniki szczegółowe: www.chessarbiter.com

Przeczytaj również Relację Cezarego Kozłowskiego (nadesłaną w późniejszym terminie)

Relacja Mariusza Mazalona

Zawody rozegrane zostały w dn. 13.11.2011 r. w siedzibie K.S. Pocztowiec Bydgoszcz. Klub ten w ostatniej chwili podjął się organizacji (po rezygnacji działaczy z Torunia - wygórowana cena za wynajem sali) ratując tegoroczną imprezę. Ładna sala, bufet z ciepłymi posiłkami to już standard na imprezach u "pocztowców". Wielkie dzięki dla działaczy klubu.

Turnieje, które miałem przyjemność sędziować wraz z p. Cezarym Kozłowskim rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem z uwagi na brak wcześniejszych zgłoszeń i niemożność przygotowania serwisów turniejowych. Pomimo małych początkowych perturbacji impreza przebiegła sprawnie i po godz. 16 rozchodziliśmy się do swoich zajęć.

KPZSzach (w domyśle p. Tomasz Wodzyński) przygotował dla zwycięzców medale, puchary, dyplomy. Czołowe drużyny podzieliły się nagrodami pieniężnymi, sformowanymi z wpisowego.

W zawodach startowało 21 zespołów (w tym 5 kobiecych) z czego aż 8 z bydgoskich MDK-ów. Brakowało drużyn z Grudziądza, Chojnic czy Włocławka. Tempo gry w obu turniejach 15’ na zawodnika.

TURNIEJ K0BIET

Dziewczyny grały 2 koła każdy z każdym, drużyna składała się z dwóch osób. Pełna dominacja "Chemika". Panie te wygrały wszystkie 16 partii. Być może inne byłyby wyniki, gdyby wystartowała b. silna ekipa Pocztowca z Agnieszką Marchel i Aniką Lewandowską.

Wyniki:

1. Chemik Bydgoszcz – 16 pkt (Edyta Wesołowska 8 pkt, Magda Olędzka 8 pkt)
2. AZS UMK Toruń – 12 pkt (Izabela Rant 6 pkt, Izabela Siergiej 2 pkt, Natalia Oszmian 4 pkt)
3. Gambit Świecie – 6,5 pkt (Karolina Waszkowska 4 pkt, Małgorzata Góra 2,5 pkt)
4. UKS-MDK 1-A – 5,5 pkt (Emilia Szymańska 2 pkt, Dominika Włoch 3,5 pkt)
5. UKS-MDK 1-B – 0 pkt (Kinga Młotkowska, Magda Błocińska)

TURNIEJ MĘŻCZYZN

Niespodziewana dominacja zespołów z MDK nr 1 z Bydgoszczy. Dwa miejsca na pudle i to najważniejsze pierwsze robi wrażenie. Pierwszy zespół po rozgromieniu w drugiej rundzie faworytów (3,5:0,5) Basztowców ze Żnina był nie do zatrzymania. Brawa dla młodych zawodników wspartych trenerem M. Stopplem (7,5 pkt!) Drugie miejsce Baszty pewnie dla działaczy i prezesa Jurka będzie małym niedosytem, ale cóż nie zawsze wszystko musi wychodzić. To jest to piękno sportu. Na więcej liczyły zespoły UMK z Torunia i Chemika -ubiegłorocznego zwycięscy. Inne drużyny walczyły ambitnie, ale nie miały wyrównanych składów. Wyniki na stronie ChessArbitra.