Drużynowe Mistrzostwa Szkół Torunia na rok szkolny 2010/2011

Toruń 22-24.02.11

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie mistrzostwa szkolne o randze mistrzostw miasta, miały miejsce w auli SP nr 5 w Toruniu ul. Żwirki i Wigury 1, co gwarantuje znakomite warunki lokalowe i do tego sprawna organizacja i oprawa turniejów (dzieło T.Wodzyńskiego), a także życzliwości Dyrektorki Szkoły daje odpowiedź dlaczego turnieje cieszą się dobrą frekwencją i zainteresowaniem szkół.

Głównym organizatorem mistrzostw tak indywidualnych jak i drużynowych jest Urząd Miasta Torunia Wydział Sportu i Turystyki.

Drużynowe mistrzostwa to taki trzydniowy maraton:

- 22 lutego – szkoły podstawowe – startowało 12 drużyn
- 23 lutego – gimnazja - startowało 9 drużyn
- 24 lutego – szkoły ponadgimnazjalne – startowało 13 drużyn

Końcowe wyniki na ChessArbiter Pro – linki:

Dr.M.Sz.Podstawowych: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/tdr_662/
Dr.M.Gimnazjów: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/tdr_678/
Dr.M.Sz.Ponadgimn.: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/tdr_695/

Mistrzostwa Szkół Podstawowych jak i Ponadgimnazjalnych rozegrane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, zaś Gimnazja miały turniej kołowy. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, 6 pierwszych dyplomy, wyjatkowo nie było w tym roku okolicznościowych medali (w terminie nie zostało zrealizowane zamówienie Urzędu Miasta). W ten sposób zrealizowane zostały imprezy szachowe dla szkół na terenie miasta. W Toruniu odbędą się jeszcze Mistrzostwa Województwa Gimnazjów – zwane Kujawsko – Pomorską Gimnazjadą. Impreza ta odbędzie się w dniu 22 marca br. w SP nr 5 w Toruniu.

Andrzej Michalski