XIX Ogólnopolska Noc Szachowa

Golub-Dobrzyń 12/13.03.10

Relacja Zbigniewa Kubickiego

W nocy z soboty na niedziel 12/13 marca odbyła się XIX Golubska Ogólnopolska Noc Szachowa. W turnieju udział wzięło 62 szachistów reprezentujących kluby z województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zawody miały bardzo wyrównany przebieg, w trakcie turnieju mieliśmy kilku liderów, jednak najwięcej sił do samego rana zachował Krzysztof Budrewicz, który o pół punktu wyprzedził Pawła Kukułę oraz Jakuba Malczyka. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Żebrowska, przed Iwona Schmiechel. Nagrodę burmistrza Golubia-Dobrzynia dla najlepszego mieszkańca tego miasta otrzymał Józef Klugiewicz, a nagrodę starosty powiatu dla najlepszego mieszkańca powiatu golubsko-dobrzynskiego otrzymał Marek Kubicki z Kowalewa Pomorskiego.

Impreza przebiegła w miłej sportowej i koleżeńskiej atmosferze ,co zresztą jest od lat tradycją Golubskiej Nocy Szachowej i sprawia że wielu szachistów z przyjemnością staje na starcie kolejnych turniejów organizowanych przez Golubski Dom Kultury.

Turniej sędziowali Zbigniew Kubicki i Kamil Marchlewicz.

Wyniki końcowe:

  1   Budrewicz, Krzysztof          2212    10.5      92.5
  2   Kukuła, Paweł                 2260    10        90.5
  3   Malczyk, Jakub                2052    10        90.0
  4   Żołnierowicz, Krzysztof       2230     9.5      93.0
  5   Stolarczyk, Adam              2197     9        89.0
  6   Rybak, Tomasz                 2222     8.5      89.5
  7   Zwolakiewicz, Krzysztof       2095     8.5      80.0
  8   Rak, Tomasz                   2070     8.5      79.5
  9   Wodzyński, Michał             1983     8.5      78.5
 10   Kubicki, Marek                2170     8        89.5
 11   Malczyk, Rafał                2121     8        87.5
 12   Kot, Jerzy                    2186     8        85.0
 13   Tuszyński, Eugeniusz          1767     8        78.5
 14   Szulc, Kamil                  1600     8        73.5
 15   Malczyk, Radosław             2091     7.5      88.0
 16   Marchlewicz, Damian           1913     7.5      85.0
 17   Górniewicz, Oskar             1909     7.5      85.0
 18   Olszewski, Marek              2109     7.5      78.0
 19   Laskowski, Filip              1760     7.5      74.0
 20   Klugiewicz, Józef             1910     7.5      73.5
 21   Wiśniewski, Przemysław        2061     7        84.0
 22   Wojtarowicz, Janusz           2038     7        76.5
 23   Stachowicz, Feliks            1761     7        75.0
 24   Kazimierczak, Roman           1800     7        72.5
 25   Karpiński, Waldemar           1754     7        72.0
 26   Urban, Jacek                  1636     7        72.0
 27   Harasimowicz, Andrzej         1600     7        69.5
 28   Marchlewicz, Artur            1730     7        69.5
 29   Ptaszyński, Piotr             1600     7        65.5
 30   Ludwiński, Daniel             1807     6.5      76.5
 31   Żebrowska, Anna               1609     6.5      74.5
 32   Jankowski, Wiesław            1891     6.5      72.0
 33   Lewandowski, Maciej           1800     6.5      71.0
 34   Milewski, Hernyk              1753     6.5      63.0
 35   Zawadzki, Krzysztof           1655     6.5      59.5
 36   Karpiński, Ryszard            1731     6        77.0
 37   Benetkiewicz, Paweł           1800     6        75.0
 38   Biegajski, Roman              1800     6        73.0
 39   Karpiński, Kazimierz          1000     6        70.5
 40   Schmiechel, Iwona             1800     6        68.5
 41   Jarzębowski, Kacper           1237     6        68.0
 42   Marzec, Konrad                1600     6        67.0
 43   Lebiedziński, Maciej          1800     6        65.0
 44   Łukaszewicz, Jerzy            1800     6        60.5
 45   Dąbrowski, Tadeusz            1600     6        60.5
 46   Chrzanowski, Tomasz           1400     6        60.0
 47   Musiał, Adam                  1400     5.5      76.0
 48   Droś, Tomasz                  1400     5.5      72.5
 49   Wysocki, Igor                 2134     5.5      70.0
 50   Bultrowicz, Leszek            1707     5.5      70.0
 51   Konefał, Leszek               1600     5        65.0
 52   Marchlewicz, Jan              1400     5        64.0
 53   Babalski, Wojciech            1400     5        62.5
 54   Łukasiak, Damian              1200     5        58.0
 55   Figurski, Jeremiasz           1200     5        57.5
 56   Brzeziński, Robert            1400     5        52.5
 57   Marchlewicz, Marcin           1400     4.5      54.0
 58   Dejna, Mirosław               1237     4        52.5
 59   Krajczyński, Łukasz           1000     3        56.5
 60   Ostrowska, Paulina            1000     2.5      51.0
 61   Topa, Zbigniew                1400     2        52.0
 62   Zgardowski, Dawid             1000     1        55.5
 63   Basiński, Tadeusz             1800     0        10.0
 64   Romanowski, Tadeusz           1800     0         8.0
 65   Szlecer, Tomasz               1800     0         8.0