Gdańsk 01-03.04.11

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Piotra Szybowicza i Pawła Jarocha

Filmy z akwarium w Gdyni:

Relacja Pawła Jarocha

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 Piotr Szybowicz i Paweł Jaroch zorganizowali w dniach 01-03.04 wyjazd na turniej szachowy do Gdańska z ósemką podopiecznych: Julia Humin, Magda Błocińska, Emilia Szymańska, Marek Jasiek, Karol Borowiak, Szymon Wiśniewski, Łukasz Gincel i Kordian Kafar. W wyjeździe pomagał rodzic, członek zarządu UKS-u, Adam Wiśniewski.

Głównym celem był nie tyle start w turnieju, co zwiedzenie w Gdyni: miejscowego akwarium, statku „Dar Pomorza” i okrętu wojennego „Błyskawica”, a w Gdańsku: Dworu Artusa, Fontanny Neptuna, Kościołu Mariackiego i Żurawia.

Nasi podopieczni wrócili z wycieczki-turnieju bardzo pozytywnie nastawieni zobaczywszy tyle pięknych miejsc i „pomników” historii. Najlepszy rezultat w turnieju wywalczyła Emilia Szymańska w grupie 1000-1250, gdzie wywalczyła I miejsce wygrywając wszystkie partie. W turnieju dla zawodników z rankingiem 1400 (19 startujących) Łukasz Gincel zajął 3 miejsce, a w turnieju dla zawodników z FIDE Adam Wiśniewski również zdobył brązowy medal. Pozostałe miejsca naszych zawodników w turnieju 1000-1250 (29 startujących): 6 – Marek Jasiek, 7 – Magda Błocińska, 17 – Kordian Kafar, 1600 (17 startujących): 14 – Karol Borowiak, Fide (24 startujących): 6 – Piotr Szybowicz, 11 – Szymon Wiśniewski, 22 – Julia Humin.

W zawodach startował jeszcze jedne przedstawiciel regionu, Gromosław Kroczka z LZS Szubin w turnieju 1600, który wywalczył II kategorię. Emilia Szymańska uzyskała III, a Marek Jasiek IV kategorię.