Otwarte Mistrzostwa Juniorów PKS "Leśny" Bydgoszcz na rok 2011

Bydgoszcz 19-20.03.11

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Roberta Młotkowskiego
Serwisy turniejowe: turniej A | turniej B

Relacja Dawida Ziółkowskiego

W weekend 19-20 marca br., w budynku TKKF "Orzeł", przy ul. Słowiańskiej 1, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Juniorów Parafialnego Klubu Sportowego "Leśny" Bydgoszcz. Zagrało 21 osób podzielonych na dwie kategorie: A – zawodnicy od rankingu 1200 pkt wzwyż oraz B – zawodnicy z rankingiem do 1200 pkt włącznie. W obydwu turniejach rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, w turnieju A tempo wynosiło 1 godz. na partię dla zawodnika, zaś w turnieju B – pół godziny na partię.

Pomimo małej frekwencji, młodzi zawodnicy rywalizowali bezpardonowo w każdej partii i w duchu fair play grali na wygraną z kolegami klubowymi lub nawet mając zapewnione wysokie miejsce w ostatniej rundzie. Tak walczył też zwycięzca turnieju A – Gromosław Kroczka (M-G LZS Szubin), który na samym końcu stoczył prawie dwugodzinny pojedynek z Borysem Paliwodą (ŻTMS Baszta Żnin), aby ostatecznie zakończyć mistrzostwa z dorobkiem 6,5 pkt z 7 partii. Był klasą samą dystansując kolejnych rywali aż o 2 pkt. Za nim uplasował się ambitny gracz PKS "Leśnego" Mikołaj Walczak – 4,5 pkt, któremu zabrakło zaledwie 18 pkt rankingowych do zdobycia normy na III kategorię. Trzecie miejsce przypadło w udziale Matuszowi Repke ("Emdek" Bydgoszcz) – również 4,5 pkt.

W turnieju B zaś po wyrównanej walce I miejsce zajął Igor Zabłocki (MDK 5 Bydgoszcz) z wynikiem 6 pkt z 7 partii, wyprzedzając Michała Ręczkowskiego (UKS MDK 1 "Hetman" Bydgoszcz) tylko punktacją dodatkową. Obydwaj zawodnicy wypełnili normy na IV kategorię. Brązowy medal otrzymał Stanisław Moska z Szubina - 5 pkt. Również 5 pkt był czwarty w kolejności Bartosz Żytowicz (niestowarzyszony), który jednocześnie wypełnił normę na V kategorię. Takie same normy wypełnili jeszcze: Oliwier Lewandowski (GOK Osielsko), Inga Lubiszewska (UKS MDK 1 "Hetman" Bydgoszcz ) oraz Martyna Michalak ("Emdek" Bydgoszcz).

Turnieje odbyły się w przyjaznej atmosferze, a organizator - p. Kazimierz Jurkiewicz zadbał, aby wszyscy zawodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni. Szczegółowe wyniki zobaczyć można pod zamieszczonymi na górze relacji linkami do serwisu ChessArbitra, natomiast dzięki uprzejmości p. Roberta Młotkowskiego, można obejrzeć galerię zdjęć z mistrzostw.

Sędziował autor relacji.