Szachowe Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK

Bolesławiec 01-03.04.11

Relacja Czesława Karasiewicza

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi PCK odbyły się w Bolesławcu w dniach 01-03.04.2011 roku. Z naszego województwa startowali krwiodawcy Klubów z Ostaszewa i ze Złejwsi Wielkiej. Indywidualnie z województwa Kujawsko – Pomorskiego najlepszy był Przemysław Wiśniewski (zam. w Bydgoszczy) – 9 miejsce, Lech Jeszawicz (zam. w Toruniu) – 12 miejsce, Wiesław Jankowski (zam. w Toruniu) – 16 miejsce, Czesław Karasiewicz (zam. w Ostaszewie) – 22 miejsce, Grzegorz Wielewicki (zam. w Ostaszewie) – 31 miejsce, Jacek Katulski – 34 miejsce, Szejner Władysław – 35 miejsce i Rakowski Andrzej – 36 miejsce (wszyscy Zawieś Wielka). Najlepsze miejsce jak do tej pory na Mistrzostwach Polski zdobyła reprezentacja Klubu HDK PCK z Ostaszewa zajmując 5 miejsce, zaś koledzy z Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy Zawieś Wielka uplasowali się na 10 miejscu.

W Mistrzostwach startowało 40 zawodników, z rankingami od 1000 do 2254.

Klasyfikacja Drużynowa Mistrzostw

 1. Klub HDK PCK Elektrownia "Kozienice" S.A.     22,5
 2. Klub HDK PCK Kudowa Zdrój                     22,0
 3. Klub HDK PCK MPK Wrocław                      20,5
 4. Klub HDK PCK im. Marciniaka Wrocław           19,5
 5. Klub HDK PCK Ostaszewo Toruńskie I            19,0
 6. Klub HDK PCK Elektrownia Turów                17,0
 7. Klub HDK PCK Dolmel Wrocław                   17,0
 8. Klub HDK PCK Stronie Śląskie                  15,5
 9. Klub HDK PCK Środa Wielkopolska               14,5
10. Klub HDK PCK Zławieś Wielka                   12,0
11. Klub HDK PCK Gliwice                          11,5
12. Klub HDK PCK Ostaszewo Toruńskie II           10,0
13. Klub HDK PCK Luboń k/Poznania                  8,5
14. Klub HDK DRK Bautzen /Niemcy/                  5,5
15. Klub HDK PCK Kraków                            5,0
16. Klub HDK PCK Bolesławiec                       0,0

Klasyfikacja Indywidualna Mistrzostw – czołówka

 1. Pankiewicz Tomasz         HDK PCK MPK Wrocław
 2. Puli Krzysztof            HDK PCK Elektrownia Kozienice
 3. Gromczak Dariusz          HDK PCK Kudowa Zdrój
 4. Nowak Ryszard             HDK PCK im. Marciniaka Wrocław
 5. Pyka Roman                HDK PCK Kudowa Zdrój
 6. Olesko Mariusz            HDK PCK Kudowa Zdrój
 7. Staroń Jerzy              HDK PCK Elektrownia Kozienice
 8. Salamonowicz Edward       HDK PCK Elektrownia Turów
 9. Wiśniewski Przemysław     HDK PCK Ostaszewo Toruńskie