Indywidualne Mistrzostwa Polski Pracowników Poczty Polskiej S.A.

Pieczyska k/Bydgoszczy 27-29.05.11

Zobacz Galerię zdjęć
Turnieje: Mistrzostwa Polski | Klasyfikacja drużynowa | Turniej błyskawiczny

Relacja Przemysława Jahra

Po raz kolejny w Pieczyskach k/Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski Pracowników Poczty Polskiej S.A., organizatorem których był Związek Zawodowy Pracowników Poczty Oddział w Bydgoszczy, w osobie niezastąpionego Bogdana Nierzwickiego, przewodniczącego związku. Dwudniowe zawody rozegrano w gościnnym ośrodku "Polonez". Uczestnicy – jak co roku – mieli do dyspozycji przestronną salę gryz darmowym bufetem, w postaci słodyczy oraz gorących i zimnych napojów. Na sali znajdował się również projektor, podłączony bezpośrednio do komputera, który na bieżąco umożliwiał śledzenie rezultatów zakończonych partii i kojarzenia kolejnych rund. Zawody sędziował autor relacji.

Na starcie sobotniego turnieju, którego stawką były medale Mistrzostw Polski, stanęło 26 uczestników, w tym 4 kobiety. Bezkonkurencyjny okazał się nowy "nabytek" Poczty, Karol Jaroch, który prowadził od startu, przeciwnikom oddając jedynie pół punktu. Również zdobywcy pozostałych medali, doświadczeni zawodnicy z Bydgoszczy, Krzysztof Lewandowski i Waldemar Jagodziński, w ścisłej czołówce znajdowali się od początku turnieju, co spowodowało, iż w klasyfikacji indywidualnej nie było w tym roku zbyt wiele dramaturgii. Była ona za to obecna w rywalizacji drużynowej, w której przez cały turniej trwała zażarta walka o miejsca 2-5, za plecami pierwszego zespołu Bydgoszczy. Ostatecznie srebrne medale wywalczyli szachiści kombinowanego zespołu Logistyki Bydgoszcz i Olsztyna, a brązowe – zawodnicy z Leszna.

W niedzielne przedpołudnie rozegrano turniej błyskawiczny, w którym ponownie zwyciężył Karol Jaroch, walcząc jednak do ostatniej rundy z drugim w ostatecznej klasyfikacji Krzysztofem Lewandowskim. Trzecie miejsce zajął Tomasz Kupryjaniuk z Olsztyna.

ZZwycięzcom w obu turniejach indywidualnych oraz w klasyfikacji drużynowej przyznano nagrody, puchary i medale. Uczestnicy żegnali się tradycyjnym "do zobaczenia za rok!".

Poniżej krótki film z jednej z rund turnieju błyskawicznego.