XII Memoriał Ryszarda Obertowskiego

Świecie 25.06.11

Zobacz galerię zdjęć

Relacja Leszka Bultrowicza

Rozegrany w sobotę 25. 06. 2011 r. XII MEMORIAŁ RYSZARDA OBERTOWSKIEGO obsadę miał niezbyt liczną, ale z silną czołówką, w związku z czym walka była wyrównana, a losy miejsc „na pudle” ważyły się do ostatniej chwili. Po trzech rundach prowadzili: B. Siwiec i M. Olszewski (obaj po trzy punkty). Po czwartej i piątej rundzie samodzielnym liderem (z pół punktową przewagą) był M. Olszewski, który w szóstej rundzie przegrał partię z P. Kuchnio i spadł na trzecie miejsce, a na prowadzenie wyszedł zwycięzca tej partii. W siódmej, ostatniej rundzie P. Kuchnio zremisował z B. Siwcem, a K. Żołnierowicz pokonał M. Olszewskiego i „rzutem na taśmę” dostał się na podium. Bartłomiej Siwiec awansował na miejsce pierwsze, gdyż wyniki przeciwników jego i Przemka ułożyły się tak iż zyskał dwa punkty w „Bucholtzu”. Wśród juniorów najlepszym okazał się Fabian Pastewski. Zajął miejsce siódme w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Piotra Szybowicza i Marka Gaszkowskiego. Udział w turnieju wzięło sześciu zawodników „GAMBITU”, jednak najliczniej stawili się zawodnicy z UKS MDK nr 1 w Bydgoszczy. Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez właściciela firmy „SABMAR”, Gminę Świecie reprezentowaną przez OKSiR Świecie i K. Sz. GAMBIT. Starczyło też drobnych upominków dla wszystkich juniorów. Rozgrywki toczyły się w bardzo dobrych warunkach zapewnionych, dzięki udostępnieniu dużej, widnej sali przez Spółdzielczy Ośrodek Kultury „STOKROTKA”.