1. zebranie Zarządu KPZSzach II kadencji
Bydgoszcz 04.02.03

Pierwsze posiedzenie nowego Zarządu KPZSzach odbyło się we wtorek 4. lutego 2003, podczas trwania XX Międzynarodowego Turnieju Juniorów w Bydgoszczy. W zebraniu uczestniczyli: prezes Edward TURCZYNOWICZ, członkowie Zarządu Kazimierz BUDNIK, Hieronim DYRKA, Przemysław JAHR, Ulrich JAHR, Andrzej KARPIŃSKI, Andrzej MICHALSKI i Tomasz TOKARSKI oraz zaproszeni Waldemar JAGODZIŃSKI, Maria MICHALSKA i Lidia TURCZYNOWICZ.

Waldemar JAGODZIŃSKI podsumował pracę trenerów podczas zakończonych MP dzieci w Wiśle. Szansę na dobry wynik w finale Mistrzostw Polski mają jedynie zawodnicy prowadzeni przez indywidualnych trenerów. Takich nie ma w naszym Regionie. Praca z młodzieżą nie jest łatwa. Młody szachista dochodzi dość szybko do II kategorii, ale to zbyt mało na finał Mistrzostw Polski. Dalej czeka go ciężka praca i tylko pod okiem doświadczonego trenera, który poświęci mu wiele czasu. Podczas finałów MP Lidia BRYŁA, która zajęła wysokie szóste miejsce w kategorii dziewcząt do 12 lat, wypełniła normę na I kategorię, a Michał MAJDZIŃSKI zdobył II kategorię szachową. Ogólnie występ ekipy szachowej Regionu należy ocenić pozytywnie, choć kolejny raz zawodnicy wrócili bez medali.

Prezes Edward TURCZYNOWICZ rozdzielił częściowo funkcje między członków Zarządu KPZSzach. Wiceprezesami zostali Ulrich JAHR i Andrzej MICHALSKI, skarbnikiem pozostał Hieronim DYRKA, a sekretarzem Kazimierz BUDNIK. Komisją Klasyfikacji i Ewidencji KPZSzach będzie kierować Przemysław JAHR, a Kolegium Sędziów utrzymuje Ulrich JAHR. Andrzej KARPIŃSKI pozostaje na czas trwania kadencji przewodniczącym Kolegium Trenerów. Nie zatwierdzono jeszcze obsady pozostałych komisji: sportowej, szkoleniowej, dyscyplinarnej oraz wyróżnień.

W Kolegium Sędziów KPZSzach sprawy szkoleniowe prowadzić będzie Andrzej MICHALSKI, który podał terminy tegorocznego kursu sędziów klas okręgowych w Toruniu. Kurs sędziowski odbędzie się (podobnie jak w roku ubiegłym) systemem dojazdowym w trzech terminach maja 2003 r. Będą to soboty 17, 24 i 31 maja.