2. zebranie Zarządu KPZSzach II kadencji
Bydgoszcz 29.03.03

W dniu 29 marca br odbyło się zebranie Zarządu KPZSzach na które przybyli: prezes Edward TURCZYNOWICZ oraz Kazimierz BUDNIK, Przemysław JAHR, Ulrich JAHR, Andrzej MICHALSKI i Tomasz TOKARSKI. Mała frekwencja była spowodowana brakiem dobrej informacji o posiedzeniu.

Posiedzenie odbyło się w nowej siedzibie Związku, który obecnie mieści w się w obiekcie KS Łączność przy ul. Babia Wieś 3 w Bydgoszczy. Korespondencję w sprawach finansowych, organizacyjnych i ogólnych należy kierować więc na nowy adres Związku. Na dawny adres do firmy Ma-Ga należy kierować jeszcze korespondencję w sprawach sędziowskich i ewidencyjnych

Na posiedzeniu omówiono organizację Mistrzostw Regionu Seniorów, które odbędą się w dniach 22 - 29 czerwca br w Solcu Kujawskim. Organizatorem zawodów, na zlecenie KPZSzach, jest MLKS Solec Kuj., kierownikiem turnieju będzie Jan BOCHAT, sędzią głównym wyznaczony został Andrzej MICHALSKI (klasa państwowa). Noclegi dla zawodników i osób towarzyszących w cenie od 15 zł (w harcówce) do 25 zł (w obiekcie hali sportowej). Koszt całodziennego wyżywienia będzie kształtować się w granicach 28 zł, istnieje również możliwość wykupienia tylko obiadów w cenie 15 zł. Regulamin zawodów (podobnie jak i inne regulaminy rozgrywek okręgowych) opracuje Andrzej MICHALSKI. Termin zgłoszeń ustalono na dzień 31 maja br.

Drużynowe Mistrzostwa Regionu Juniorów odbędą się w tym roku w dwóch grupach: Turniej główny o awans do II ligi juniorów odbędzie się w dniach 29 maja do 2 czerwca w Toruniu, organizatorem jest MKSzach Toruń, sędzią głównym będzie Maria MICHALSKA - klasa państwowa. Zgłoszenia drużyn należy kierować na adres Andrzeja MICHALSKIEGO do Torunia. W Bydgoszczy będzie rozgrywany turniej drużynowy klasy A, w składach 4-osobowych. Organizatorem zawodów jest KPZSzach. Zawody odbędą się w dniach 30 maja - 1 czerwca, przewiduje się dystans 7 rund z tempem po 60 minut dla zawodnika na partię.

Zawody szachów szybkich dla juniorów odbędą się w dniu 8 czerwca w Toruniu. Organizatorem tych rozgrywek będą kluby Apator i MKSzach Toruń. Sędzią głównym będzie Ulrich JAHR, zgłoszenia na miejscu turnieju. Komunikat organizacyjny będzie wydany w maju br.

Zebrani omawiali pismo Komisji Dyscyplinarnej PZSzach w sprawie nałożenia kar na trezch juniorów naszego Regionu za wypadki na finale MP Juniorów w Krynicy. Uznano, że Komisja Dyscyplinarna nie uwzględniła możliwości obrony dla obwinionych, nakładając kary z urzędu. Nawet w systemach totalitarnych istnieje możliwość takiej obrony. Wobec powyższego decyzja o karze wydaje się być nieformalna. Prezes KPZSzach wystosuje w tej sprawie pismo do PZSzach z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy z udziałem obwinionych.

Z Świętokrzyskiego Związku Szachowego nadeszła wiadomość o organizacji Olimpiady Młodzieży do której udziału zakwalifikowało się pięciu juniorów naszego Regionu. Ustalono, że KPZSzach sfinansuje koszty przejazdu i pracy trenera, wytypowanego przez Kolegium Trenerów naszego Związku.

Prezes KPZSzach zgłosił myśl organizacji towarzyskiego trójmeczu juniorów pomiędzy reprezentacjami Bydgoszczy, Poznania i Gdańska. Propozycja został przyjęta przez zebranych. Proponuje się rozegranie trójmeczu w miesiącu wrześniu lub na początku października.

Ulrich JAHR poinformował, że do 5 kwietnia br należy uregulować na konto PZSzach połowę należności za składki członkowskie klubów naszego Regionu. Jeśli należność nie będzie uregulowana, trzeba będzie płacić podwyższoną o 25 % składkę za kluby.

Prezes poinformował o koniecznych płatnościach Związku. Umowa z księgową opiewa na kwotę 200 zł miesięcznie, ponadto wynajem biura w siedzibie KS Łączność wyniesie 50 zł miesięcznie. Propozycja wynagrodzenia za prowadzenie strony internetowej przez Przemysława JAHRA nie została przyjęta przez zainteresowanego.

Termin następnego posiedzenia wyznaczono na dzień 17 maja br.