37. zebranie Zarządu KPZSzach II kadencji
Toruń 28.10.07

W dniu 28 października odbyło się, w siedzibie Związku w Toruniu, zebranie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego na które przybyli: Andrzej Michalski, Andrzej Karpiński, Maria Michalska, Lidia Gerc, Ewa Śmiechowska, i Paweł Jaroch. Gościem zebrania był Ulrich Jahr.

Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie (6 za). Porządek zebrania obejmował:

1. Otwarcie zebrania i podanie porządku obrad
2. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego zebrania
3. Omówienie Makroregionu
4. Omówienie stanu przygotowań do DMR
5. Mecz Toruń-Bydgoszcz
6. Kalendarz Sportowo-Szkoleniowy
7. Szkolenie przez Internet
8. Sprawy inne
9. Ustalenie terminu następnego zebrania

Ad.2. Protokół z poprzedniego zebrania został przyjęty głosami +4,=2

Ad.3. Andrzej Karpiński omówił Mistrzostwa Makroregionu które odbyły się w Łapinie 13.10-20.10.2007. Na 40 miejsc dających awans do finałów MP - 21 wywalczyli zawodnicy z naszego regionu. Szczegółowe sprawozdanie zamieszczono na internetowych stronach Związku.

Ad.4. Sędzia główny DMR p. Ulrich Jahr zreferował stan przygotowań do rozgrywek. Do tegorocznych mistrzostw zgłosiły się wszystkie drużyny z Ligi Okręgowej i III Ligi a w A-klasie 23 drużyny. Brakuje 3 oficjalnych zgłoszeń: 2 z Inowrocławia - zgłoszenie telefoniczne (III Liga i A-Klasa) oraz z Golubia - e-mailem podany tylko skład drużyny do Ligi Okręgowej (które nie jest zgłoszeniem!). Drużyny te, zgodnie z regulaminem rozgrywek, zostaną obciążone 25% zwyżką wpisowego do zawodów. 3 kluby, ze zgłoszonych do rozgrywek w A-klasie, nie posiadają licencji klubowych. Są to: Barcin, Więcbork i Mrocza. Kluby te zostają warunkowo dopuszczone do rozgrywek z zastrzeżeniem że do 15.11. muszą uzupełnić licencję klubową i przesłać na adres Związku. Zawodnicy kilku klubów III Ligi nie mają jeszcze licencji. Kluby których zawodnicy ze składu podstawowego nie mają licencji to: Rotmistrz Grudziądz - 3 zawodników bez licencji (Sławomir i Jarosław Kraińscy oraz Knoffa), Ósemka Chojnice - 5 (licencję posiada tylko J.Kiedrowicz) i AZS UKW Bydgoszcz - 3 (Sworowski, Biegański i Sarnecka). Musi być to uzupełnione najpóźniej do dnia rozpoczęcia rozgrywek. Zarząd przypomina że zawodnicy rezerwowi w III Lidze również muszą posiadać licencje. Sędzia główny zwraca uwagę na zmiany barw klubowych zawodników które nie zostały odnotowane w bazie. Dotyczy to M. Michalskiej z MKSzach Toruń a zgłoszonej w składzie drużyny Ósemka Chojnice, T.Radziejewski figuruje jako Wiatrak Bydgoszcz a zgłoszony przez NOK Nakło, P.Kuchnio figuruje jako Kopernik Inowrocław a zgłoszony przez Jeżewo oraz A.Sarnecka z MDK1 Bydgoszcz zgłoszona w drużynie AZS UKW Bydgoszcz. Zmiany te muszą znaleźć się w bazie najpóźniej do 4.11. W spisie sędziów licencjonowanych brakuje kilku nazwisk typowanych do sędziowania. Zgodnie z regulaminem sędzia nielicencjonowany w Lidze Okręgowej i III Lidze automatyczne skazuje drużynę na wyjazd na kolejny mecz. Niektóre kluby zalegają z roczną składką klubową. Zostanie to sprawdzone w najbliższym czasie.

Ad.5. Mecz Toruń-Bydgoszcz odbędzie się 9.12.07 w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Obecnie brak jest organizatora. Zarząd czeka na oferty organizacji wśród klubów toruńskich.

Ad.6. Paweł Jaroch zapoznał zebranych z Kalendarzem Sportowo - Szkoleniowym 2008. Kalendarz zamieszczony jest na stronach internetowych Związku. Do 7.12. (piątek) Zarząd oczekuje na oferty organizacji następujących imprez: · Mistrzostwa Regionu w Szachach Błyskawicznych (6.01.08) · Mistrzostwa Regionu Old-Boyów (3.02.08) · Mistrzostwa Regionu w Szachach Szybkich (2.03.08) · Mistrzostwa KPZSzach Przedszkolaków (4.05.08) · Kurs sędziowski i konferencja sędziowska (17.05-18.05.08) · Drużynowe Mistrzostwa KPZSzach Juniorów (23-25.05.08) · Mistrzostwa KPZSzach Juniorów P-15 (8.06.08) · 62 Otwarte Mistrzostwa KPZSzach Seniorów i Juniorów Starszych (21-27.06.08) · Mistrzostwa KPZSzach Juniorów Młodszych 9-11-13 lat (wrzesień 2008) · Półfinały MP Juniorów 9,11,13,15,17 lat (wrzesień/październik 2008) · Drużynowe Mistrzostwa Regionu (szachy szybkie) (październik 2008) Oferty można składać e-mailem na adres pjaroch@o2.pl lub telefonicznie (692 244 586)

Ad.7. Prezes Andrzej Michalski przedstawił stan przygotowań do szkolenia przez Internet. Na rok został wykupiony serwer. Początek uruchomienia zaplanowano na 15.11. Do 31.12 będzie możliwość bezpłatnego zapoznania się z działaniem stron internetowych. Od 1.01.2008 z serwera będą mogły korzystać tylko te ośrodki których gminy uiszczą opłatę w wysokości 500zł.

Ad.8. W sprawach innych: pan Ulrich Jahr został oddelegowany przez Zarząd na Ogólnopolską Konferencję Sędziów, która odbędzie się w Krakowie w dniach 7-8.12. Zarząd przypomina, że od zeszłego roku istnieje zarządzenie, że sędziowie klasy centralnej mają obowiązek raz na 3 lata uczestniczenia w konferencji ogólnopolskiej.

Ad.9. Termin następnego zebrania ustalono na 13.12. w Toruniu, godz.19.00